Pátek 17. 8. 2018

Poradenské pracoviště

Postup při nepřijetí na SŠ

Žák, který obdržel rozhodnutí o nepřijetí na obou SŠ, kam se hlásil, může podat odvolání.
Může se rovněž hlásit na střední školy v rámci dalších kol přijímacího řízení (květen…) Informace o dalších vyhlášených kolech i volných místech lze zjistit na webových stránkách SŠ nebo příslušného krajského úřadu (jmskoly.cz). Krajský úřad zveřejňuje přehled SŠ, které nenaplnily kapacitu v prvním kole a mají tudíž volná místa v jednotlivých oborech.
Uchazeč musí podat přihlášku podobně jako v prvním kole, ale tentokrát píše na každou přihlášku jen jednu školu. Počet přihlášek v dalších kolech není omezen. Termíny pro podání přihlášky stanoví ředitel SŠ. Zájem o vzdělávání opět potvrzuje zápisovým.

Odvolání

Uchazeč, který obdržel rozhodnutí o nepřijetí, může podat proti tomuto rozhodnutí odvolání. To je možné učinit ve lhůtě 3 pracovních dní od doručení rozhodnutí. V případě škol, které zřizuje stát, adresuje odvolání řediteli SŠ. V případě ostatních škol se postupuje při odvolání podle vnitřního předpisu školy.

Odvolání by mělo obsahovat:
Označení správního orgánu, jemuž je určeno
Jméno a příjmení uchazeče, datum a místo narození
Název školy, kód a název oboru
Důvody odvolání
Jméno a adresu zákonného zástupce nezletilého uchazeče, respektive zletilého uchazeče
Datum a podpis

Zápisový lístek

Všichni vycházející žáci obdrželi v daném termínu zápisový lístek, kterým potvrzují svůj úmysl stát se žákem příslušného oboru vzdělání na střední škole, kam byli přijati. Zápisový lístek musí odevzdat na SŠ do 10 pracovních dnů ode dne oznámení rozhodnutí. Pokud tak neučiní, zanikají posledním dnem této lhůty účinky rozhodnutí o přijetí.
Každý žák obdrží pouze jeden zápisový lístek a může jej uplatnit pouze jednou.

Přijímací řízení 2018

Žák může podat 2 přihlášky ke studiu na SŠ.(Buď 1 škola – 2 různé obory nebo 2 různé školy.)
Přihlášky podává na předepsaném tiskopisu a obě vypíše úplně stejně.
Termín odevzdání na SŠ je 1. 3. 2018.
Postup:
1.    Vytisknout přihlášku oboustranně.
2.    Vypsat první i druhou stranu (chování a prospěch)
3.    Kontrola a potvrzení ve škole (TU zapíše průměrný prospěch na 2 desetinná místa, ředitel školy potvrdí)
4.    Vyřídit lékařskou prohlídku, pokud je povinná
5.    Odevzdat na SŠ do 1. 3. 2018
Uchazeči o maturitní obory vykonají jednotnou přijímací zkoušku z ČJ a M.
Zkouška se uskuteční 12. a 16. dubna 2018.
Uchazeči o obory s výučním listem budou přijímáni na základě prospěchu na ZŠ.
Svůj úmysl vzdělávat se na dané SŠ musí žák potvrdit předáním zápisového lístku. Zápisový lístek obdrží na ZŠ.

Konzultace u výchovného poradce pro volbu povolání

Konzultace u výchovné poradkyně pro volbu povolání probíhají od 14. listopadu každou středu od 14.15 hod. Dohoda předem nutná!
Kontakt na výchovného poradce najdete zde.

Přihláška ke vzdělávání - studiu ve střední škole
Lékařský posudek o zdravotní způsobilosti ke vzdělávání nebo v průběhu vzdělávání

Internetové odkazy

Střední školy