Sobota 15. 12. 2018

• Předvánoční putování prvňáčků za ovečkami (vyvěšeno 12.12.2018)

Dne 30.11.2018 navštívili prvňáčci naší školy výukové centrum „Jezírko“ v Brně. Zde se děti hravou formou dozvěděly spoustu informací o tom, jak jsou ovce pro člověka užitečné, jak se získává vlna a také jak se zpracovává. Děti si dokonce samy zkusily filcování vlny, ze které si vyrobily malé ovečky na památku.

Mgr. Kateřina Ježková

• Výroční zpráva o činnosti školy (vyvěšeno 31.10.2018)

Byla zveřejněna výroční zpráva o činnosti základní školy a výsledky vzdělávání za školní rok 2017 / 2018.

Vše si můžete prohlédnout zde.

• Výuka angličtiny s rodilým mluvčím (vyvěšeno 31.10.2018)

Každé úterý v době od 14h do 15h a od 16h do 17h probíhá v naší škole výuka angličtiny s rodilým mluvčím. Zájemci se mohou přihlásit buď u pana lektora (mluví pouze anglicky) nebo v Jazykovém studiu EngBrno.

Škola tyto kurzy nepořádá, pouze jazykovému studiu poskytuje učebnu pro výuku.

Podrobnější informace a přihláška >> zde.

• Vnitřní řád školní jídelny (vyvěšeno 30.10.2018)

Na webových stránkách byl aktualizován Vnitřní řád školní jídelny - doplněno o ceny stravy. Úplné znění řádu naleznete pod odkazem Jídelna, záložka Formuláře a směrnice.

• Platný školní řád (vyvěšeno 26.10.2018)

Dne 24.10.2018 byl školskou radou schválen upravený školní řád, který obsahuje:

1. Práva a povinnosti žáků a jejich zákonných zástupců, vztahy žáků a zákonných zástupců s pracovníky školy
    2. Provoz a vnitřní režim školy
        a. Docházka do školy
        b. Omlouvání žáků
        c. Vnitřní režim - školní družina a klub
        d. Stravování ve školní jídelně
        e. Zacházení se školním majetkem
    3. Podmínky zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví žáků a jejich ochrany před sociálně patologickými jevy a před projevy diskriminace, nepřátelství nebo násilí
    4. Výchovná opatření
    5. Přestupy žáků
    6. Pravidla a kritéria pro hodnocení žáků

Úplné znění řádu zde.
    Kritéria pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků zde.

• Projekt Korálky - pro žáky 1. stupně (aktualizováno 31.8.2018)

Komunitní centrum Korálky ve spolupráci se ZŠ Komenského podalo projekt, jehož cílem je umožnit efektivnější sladění pracovního a rodinného života rodičům žáků I. stupně základní školy prostřednictvím nabídky služby péče o jejich děti. Formou dětského klubu bude od 3. 9. 2018 v průběhu školního roku nabízena služba, která bude doplňovat kapacitu školní družiny. Jedná se o nepravidelnou docházku po skončení vyučování, nebo před nástupem dítěte do kroužků (jiné zájmové činnosti). V době prázdnin budou příměstské tábory v prostorách KC Korálky.

Provoz od 4. 9. 2018 po–pá 11.30–17.30 hodin, v prostorách ZŠ Komenského.
    Kontakt: Dagmar Živníčková, tel: 604 135 582, e-mail: d.zivnickova@gmail.com

Mgr. Vladimír Soukop, ředitel

• Multimediální učebnice (vyvěšeno 14.11.2017)

Učitelé naší školy připravili v roce 2012 multimediální učebnice pro výuku českého jazyka, matematiky a angličtiny pro 1. - 6. ročník. Učebnice najdete v levém menu, odkaz Elektronické učebnice.

• Spolek rodičů a přátel školy - stanovy (vyvěšeno 12.1.2017)

Stanovy spolku zde.

• Přeshraniční spolupráce Slovenská republika - Česká republika (vyvěšeno 26.10.2016)

V rámci projektu přeshraniční spolupráce Slovenská republika - Česká republika 2007-2013 s názvem "Memory of Nature - Pamäť prírody, revitalizácia a zachovanie prírodných kultúrnych pamiatok v Česko - Slovenskom prihraničí", vznikl soubor šestnácti panelů, na kterých jsou zachyceny krásy dvaceti zámeckých zahrad a parků zámků Jižní Moravy.

Kromě pěkných fotografií, které zachycují pohledy do zahrad, se můžete seznámit i s jejich historií. Výstava je umístěná v altánu na školním dvoře naší školy. Více informací o projektu je možné získat na webových stránkách projektu www.historickeparky.eu

Vladimír Soukop, ředitel